Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Dzień dobry. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale nie wiem co będę robił potem. Jestem żołnierzem zawodowym i ciężko mi będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako najemnik. Rzecz jasna żartuję sobie. Jakiś czas temu trafiłem na taki artykuł i nie mam pojęcia jakie formalności muszę spełnić aby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Druga kwestia to co taki kurs mi da w rzeczywistości? Pod określeniem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie wszystko: od ciecia na stróżówce po certyfikowanego handlowca. Dlatego mach ochotę poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z takiego typu kursu i mogą napisać coś mądrego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Dzień dobry. Nie mam pojęcia co właściwie czytałeś o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko jest zależne od tego jak podejdziesz do sprawy. Na rynku znajdziesz dużo firm, które oferują szkolenia dla odchodzących pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, które dadzą ci możliwość znalezienia pracy po przejściu do cywila. Kwotę jaką otrzymasz na tego rodzaju szkolenie precyzuje ustawa. Dlatego warto ją przestudiować. Jeżeli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast najpierw powinieneś się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Dowolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości